Enklawa

Forum polskiej gildii Enklawa (Steamwheedle Cartel)


#1 2008-09-07 17:15:25

Barristan

Oficer

277116
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-01
Punktów :   

Raidy i gildia

1. Nalezy wyznaczyc Raid Leadera myślę że co najmniej 2 bo jeden wszytskich raidów nie obskoczy. Raczej nie powinien to być Guild Master, gdyż w sytuacji kiedy ktoś wchodzi w konflik z RL może on mediować a jesli to ta sama osoba to umarł w butach. Moja propozycja jednego RL to  Gelerth.

2. Należy wyznaczyć Loot Mastera myślę że równiez co najmniej 2. Absolutnie nie powinna być to ta sama osoba co RL bo będzie bałągan. Musi to być osoba której wszystcy ufają.

3. Należy wyznaczyć Class Leaderów

Warriror - moja propozycja Gelerth
Palladin - moja propozycja to Antubis
Druid - moja propozycja Charmel
Rogue - tu nie mamy wielkiego wyboru nie wiem czy Arranval się nadaje on gra głównie pvp
Priest - moja propozycja to Alchem
Shaman - moja propozycja to Nimaasus
Hunter - moja propozycja Przemas
Warlock - tu nie mamy wielkiego wyboru mam wątplwości czy Regiss się nadaje ze względów komunikacyjnych
Mag - moja propozycja to Pablito

4. Po co nam class leaderzy ? Otóż przy obeznych zasadach przyjmujemy wszystkich polaków jak leci do gildii. Ta zasada dla gildii jest ok natomiast do raidów musimy selekcjonować ludzi. Class leaderzy to ludzie którzy ocenia czy dane osoby sie nadają do raidów i zadbają o to żeby posioadali odpowiednie wyposażenie, addony, consumable etc. Te osoby powinny znać swoich kolegów z klasy na tyle dobrze aby móc pomóc RL wyznaczyć osoby do cc, kitowania i innych istotnych dla raidu działań.

5. Należy jasno określić kto kwalifikuje sie do raidów a kto nie najlepiej jeśli w ramach swojej klasy ocenią to wstępnie class leaderzy a potem skonsultują te listy z RL.

6. Czasami w raidach występują również Provison oficer - zajmujący się przygotowaniem dla raidu wymaganych zapasaów - najlepiej jesli jest to alchemik i Discipline officer - zajmujący sie upominaniem niesfornych graczy tak aby unikac konfliktów z raid leaderem aby nie naruszać jego pozycji i nie obniżać morale w raidzie oraz Strategy officer - ktoś kto grzebie po necie i wyszukuje wszelkie możliwe strategie i stara sie znaleść cos co odpowiada naszej kompozycji raidu.

Barri

Ostatnio edytowany przez Barristan (2008-09-07 18:50:51)

Offline

 

#2 2008-09-08 18:56:19

antubis

Oficer

Zarejestrowany: 2008-09-03
Punktów :   

Re: Raidy i gildia

Odnośnie mojej kandydatury na class leadera palków, dzięki za wyróżnienie ale odpadam na starcie, nie mam pojęcia o addonach dla palladynów, kiepsko mi idzie doradzanie jak grać palkiem bo zawsze grałem po swojemu , z dziwnymi buildami, sprzętem itp. Myślę że znacznie lepszym kandydatem jest Brolly lub Barristan.

Co do osób na odpowiedzialnych stanowiskach podczas raidów, moim zdaniem powinni to być ludzie, którzy już wyżej wymienione funkcje sprawowali i mają o tym pojęcie.

Offline

 

#3 2008-09-08 20:45:11

Barristan

Oficer

277116
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-09-01
Punktów :   

Re: Raidy i gildia

Hmm, sugerowałem się tym że masz doświadczenie zarówno jako tank i healer podczas gdy Brolly i ja jedynie w jedynie w jednym specu.

Barri

Ostatnio edytowany przez Barristan (2008-09-08 20:45:34)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2sp.pun.pl www.enwu.pun.pl www.thoriaots.pun.pl www.nevadatan.pun.pl www.doradcy09.pun.pl